Консервація системи поливу проводиться до настання заморозків і полягає в послідовному продуванні стисненим повітрям всіх ліній зрошення в ручному або автоматичному режимі без зняття дощувачів, капельниць, гідророзеток та електромагнітних клапанів.

Інструкція з консервації систем автоматичного поливу на зимовий період

Перекрийте центральний кран подачі води в систему автоматичного поливу або накопичувальну ємність на вузлі підключення до джерела водопостачання.

З накопичувального баку має бути повністю злита вода. Люк накопичувальної ємності має бути закритий. Дихальний клапан ємності завжди повинен залишатися у відкритому положенні.

Якщо накопичувальна ємність розташовується на вулиці або поза опалювальним приміщенням, арматура обв’язки ємності, по можливості, повинна бути демонтована і промита. Зберігати арматуру обв’язки краще в приміщенні, що опалюється.

Вимкніть живлення (електропостачання) насосної станції системи автоматичного поливу.
Якщо насосна станція розташовується на вулиці або поза приміщенням, що опалюється, то насос необхідно демонтувати, злити з нього воду, продути стиснутим повітрям. Зберігати насос необхідно в приміщенні, що опалюється.

Скиньте тиск води у системі автоматичного поливу через гідророзетку. (Просто відкрийте клапан розетки, як ви робите це для ручного поливу, і зачекайте, поки вся вода не вийде зі шлангу).
Зніміть усі заглушки зі шлангів крапельного поливу.

Консервація системи автоматичного поливу

Підключіть патрубок компресора до спеціального вузла підключення компресора, увімкніть компресор та відкрийте вентиль подачі повітря. Компресором з робочим тиском 6-8 Бар зробіть послідовне продування кожної з гідророзеток і всього додаткового обладнання приєднаного до трубопроводів системи автоматичного поливу.

Далі, послідовно продуйте кожну з ліній дощувачів по кілька разів до появи паро-повітряної суміші, а також продуйте лінії краплинного поливу. Продування можна проводити за допомогою ручного режиму пульта управління або відкриваючи електромагнітні клапани вручну, за допомогою вбудованих вентилів.
Вимкніть та від’єднайте компресор, закрийте вентиль подачі повітря.

Вимкніть пульт управління системою автоматичного поливу, поставивши ручку керування у положення “OFF”.
Вимкніть живлення (електропостачання) пульта керування системою поливу.

Контролер системи поливу

Якщо контролер керування знаходиться на вулиці або поза приміщенням, що опалюється, і має знімний елемент живлення, видаліть елемент живлення з пульта керування.

Поливальні голівки, розташовані в найнижчих місцях, за потреби (не обов’язково), можна накрити або присипати землею. Всі вентилі системи зрошення, за винятком центрального вентиля подачі води та вентиля подачі повітря, по можливості повинні знаходитися у відкритому положенні.

Вчасно вжиті та правильно виконані дії з консервації системи автоматичного поливу здатні запобігти розмерзанню системи при будь-яких зимових заморозках та забезпечити надійну та довготривалу працездатність обладнання системи автоматичного поливу.

Інструкція з планового запуску системи автоматичного поливу після зимового періоду

Запуск систем автоматичного поливу проводиться навесні і включає не тільки планове включення системи, але і перевірку трубопроводів на відсутність теч, а також налаштування і повну перевірку працездатності обладнання всієї системи автоматичного поливу.

Встановіть насос та арматуру обв’язування насоса на місце.
Встановіть арматуру обв’язки накопичувальної ємності на місце. Дихальний клапан ємності завжди повинен залишатися у відкритому положенні.
Встановіть усі заглушки на шланги крапельного поливу.

Перевірте та при необхідності промийте фільтруючий елемент головного (центрального) фільтра системи автоматичного поливу.

Відкрийте центральний кран подачі води в систему автоматичного поливу або накопичувальну ємність на вузлі підключення до джерела водопостачання.

Наповніть накопичувальну ємність. При наповненні ємності простежте за роботою автоматичного поплавкового клапана, що обмежує рівень наповнення ємності, при необхідності потрібно замінити клапан.

Автоматичний полив газону

Увімкніть живлення (електропостачання) насосної станції системи автоматичного поливу. При цьому насосна станція увімкнеться та відключиться автоматично. Простежте роботу автоматики насосної станції.
Перевірте тиск насосу.
Подайте робочий тиск у систему автоматичного поливу. Перевірте візуально всі видимі з’єднання на наявність течій.

Увімкніть живлення (електропостачання) пульта керування системою поливу.
У разі потреби вставте новий елемент живлення в пульт керування.
Увімкніть пульт керування, за потреби запрограмуйте цикли поливу, використовуючи інструкцію для самостійного програмування.

Увімкніть систему поливу в ручному режимі, перевірте працездатність та налаштування кожного дощувача кожної лінії поливу, за необхідності підлаштуйте роботу дощувачів вручну або за допомогою спеціального настроювального ключа. Також при необхідності слід промивати фільтри дощувачів.

Перевірте працездатність та правильність розташування ліній крапельного поливу.
Перевірте працездатність кожної гідророзеки.
Проведіть короткі манометричні випробування системи поливу на герметичність. Покази манометра насосної станції не повинні змінюватися протягом усього часу випробувань, а насосна станція не повинна періодично вмикатися для підкачування тиску в систему.
Увімкніть автоматичний режим керування системою поливу, поставивши ручку пульта керування у положення “RUN”.

Для надійної та тривалої роботи системи автоматичного поливу необхідно проводити її періодичну перевірку, здійснювати контроль працездатності обладнання, проводити профілактичне сервісне обслуговування.