Рулонний газон донедавна застосовувалися в основному при влаштуванні спортивних майданчиків. Сьогодні він набуває все більшого поширення на садових ділянках, тому що споживачі швидко оцінили експлуатаційні якості готових газонних покриттів.

На попередньо підготовленому ґрунті смуги дерну приживаються протягом кількох днів, а вже за кілька днів газон можна експлуатувати.

Якісний рулонний газон має густу дернину, оптимальна товщина якої становить 15-20 мм. Крім цього, укладання такого типу газону виключає виснажливу боротьбу з бур’янами. Звичайно, вартість готового рулонного газону на порядок вища порівняно з посівним. І це виправдано, тому що після його укладання не потрібно стежити і доглядати за проростаючим молодим газоном, а також підсівати зрідженні місця і боротися з бур’янами.

Перед покупкою рулонного газону необхідно впевнитись у його ступені свіжості. Якщо на розгорнутому рулоні присутні пожовклі ділянки, а сам газон має специфічний “прілий” запах, то купувати його не рекомендується.

Якість готового газону визначається шляхом його розгортання та згортання кілька разів. Якщо полотно при цьому не розсипалося та не розірвалося, можна сміливо його купувати. Також необхідно звернути увагу на рівномірність скошеної трави: на газоні можуть залишатися залишки заввишки не більше ніж 3 см. Щільність якісно виготовленого рулонного газону становить не менше 1 стебла на 1 см². Виходячи зі стандартів, допускається наявність бур’янів з розрахунку два бур’яни на 50 м².

Однією з основних вимог до рулонних газонів є наявність потужної кореневої системи, що перешкоджає зростанню бур’янів. Один рулон газонного полотна не повинен мати лисини площею більше 40 см². Проплішини невеликих розмірів заростають після першої стрижки, тоді як великі ділянки можуть цього не зробити.

Не рекомендується купувати рулонний газон, висіяний із райграсу: через пару років він втратить свій первісний вигляд. До складу якісного рулонного газону обов’язково входять такі рослини, як тонконіг і костриця, які складають більшу частину трав’яної суміші.

Укладання рулонного газону

Для того щоб прорахувати потрібну кількість полотен необхідно розділити загальну площу території, виділеного під влаштування газону, на площу рулонів, округливши отримане значення у більшу сторону. При розрахунку газону для великих ділянок правильної форми на підрізування додається додатково 2-5% загальної площі, а при розрахунку газону для невеликих ділянок зі складною конфігурацією слід додати 10%.

Для укладання рулонного газону знадобляться такі пристрої: тачка, граблі, штикова лопата і газонний каток.

Етапи укладання газону:

1. Підготовка рулонів

Не слід поливати готовий газон перед його транспортуванням, тому що в сухому стані він краще переносить переїзд. Зберігати рулони газону рекомендується в тіні, а в літню спеку їх необхідно обприскувати водою. Щоб уникнути пересихання дернини і виникнення на ній гнилі, слід уникати тривалого зберігання в згорнутому стані.

Найкраще готовий рулонний газон укладати у день його доставки на ділянку. У тому випадку, якщо не вдалося укласти газон протягом одного дня, необхідно розтягти і зволожити рулони, що залишилися.

2. Укладання рулонного газону

Перед укладанням рулонного газону необхідно попередньо підготувати територію. Полотна слід укладати в шаховому порядку якомога щільніше один до одного, виключаючи утворення між ними зазорів та напусків. Якщо на ділянці є схили, то в цьому випадку полотна укладають упоперек, за необхідності фіксуючи їх за допомогою кілочків. Далі слід вирівняти краї покладеного газону. Робити це слід за допомогою штикової лопати або мотики, що має напівкругле полотнище. Для того, щоб у процесі укладання не пом’яти ногами трав’яний покрив, необхідно використовувати довгу дошку.

3. Ущільнення катком

Перед утрамбовуванням газон треба зволожити. Після того, як усі полотна рулонного газону будуть укладені, по всій ділянці необхідно акуратно пройтися катком упоперек швів, щоб видалити повітряний прошарок між основою полотна (дерниною) та ґрунтом. Якщо полотно має пересохлі ділянки, їх потрібно трохи зволожити. Після ущільнення поверхні котком газон слід одразу полити.

4. Полив газону

Після всіх робіт з укладання, газон необхідно щодня поливати протягом першого тижня. Потім, залежно від кліматичних умов, полив потрібно здійснювати через 1-2 дні, контролюючи рівномірний розподіл вологи по всій площі газону. Поливати газон найкраще рано-вранці і пізно ввечері. Автоматичний полив зможе легко вирішити це питання.

Перша стрижка готового рулонного газону виконується через 1-2 тижні після його укладання. Траву не можна зістригати більш ніж на 1/3 загальної її висоти. Оптимальна висота її стрижки становить 4-6 см. Підживлення газону комплексними добривами необхідно проводити через місяць.

Отже, якщо ви шукаєте швидкий, зручний та надійний спосіб створення ідеального газону на вашій ділянці, рулонний газон є найкращим варіантом для вас. Звернувшись до нас, ви можете замовити якісний рулонний газон з укладанням та просто насолоджуватися ідеальним газоном на вашій ділянці.